Znižano plačilo vrtca

leni1  

član od: 26.2.2007

sporočila: 295

tema odprta - 7. avg 2007 13:11 | ogledi: 1.984 | odgovori: 26

A mi katera ve povedat,mala moja gre septembra v vrtec in je do petnajstega avgusta treba oddati vlogo za zmanšano plačilo vrtca zraven je pa treba tudi dati fotokopirano odločbo dohodnine.Zdaj me pa zanima od katerega leta ?A tisto ki smo jo letos dobili a tisto ki smo jo dobili lani?Zato ker je pa do 15. novembra pa teba spet oddati in vem da se takrat odda letošja odločba?Hvala za pomoč.

leni1

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

7. avg 2007 13:15

Tisto, ki kaže na dohodke v letu 2006. Tud za štipendijo in podobne zadeve se vedno da tisto z dohodki iz prejšnjega leta. Jelenckova

Mijan  

član od: 30.12.2006

sporočila: 554

7. avg 2007 13:37

Za prvi vpis otroka v vrtec moraš oddat fotokopijo dohodnine od predpreteklega leta, v tvojem primeru torej od 2005, novembra pa od preteklega leta, torej dohodninsko odločbo od leta 2006. Tako je bilo lani, ko sem sama vpisala otroka v vrtec in menim, da letos ni spremembe. Mijan

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

7. avg 2007 14:06

Mislim, da ima Mijan prav... tudi jaz sem tako oddala dve leti nazaj. matilda

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

7. avg 2007 14:11

Ja, prav imate. Pri vpisu otroka v vrtec daš podatke od predpreteklega leta (se pravi, ko si imel zaposlitev, "normalno" plačo, z vsemi dodatki in ne, ko si dobival porodniško, ki je dosti nižja od plače), ko pa daš vlogo za otroški dodatek, pa obvezno gledajo tvoje sedanje finančno stanje: se pravi, ko se po porodniški spet zaposliš in imaš spet redno "polno" plačo... Se pravi, da vrtec zato plačuješ več, otroškega pa dobiš zato manj... Evo, to je ekonomija naše države. Sem enkrat tako tulila na CSD-ju, da so mi otroškega kar lepo pustili istega (mi ga niso znižali).

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

7. avg 2007 17:44

Lahko pa tudi daš da si sami pridobijo podatke,tako da ni nobene pomote.Jaz sem lani nonstop nekaj vračala.Pa sem hodla da mi razložijo,pa sem sem šla ven še bolj zmedena.Tako,da letos pa si naj gospe kar same .

neznan uporabnik

7. avg 2007 19:31

Jaz delam na tem področju in vsako leto se pojavi dilema, zakaj za otroke, vključene seprembra zahtevamo npr. v letu 2007 podatke za leto 2005. Razlog je ta, da starši praviloma dajejo vlogo za celotno koledarsko leto in za ta čas dobijo tudi odločbo. Starši, ki so dajali vlogo novembra 2006 za plačilo vrtca v letu 2007, so pri oddaji vloge dali podatke za leto 2005 (za 2006 jih še niso imeli), zato je zaradi načela enakosti potrebno tudi staršem, ki septembra dajejo vloge za obdobje sept-december 2007 potrebno uporabiti enake kriterije in tudi podatke za določitev plačila. Tisti, ki otroka prvič vključujete septembra, boste morali novembra ponovno oddati vlogo za leto 2008 in takrat bo pa potrebno priložiti dohodnino za leto 2006. Lp zoja1

leni1  

član od: 26.2.2007

sporočila: 295

8. avg 2007 5:37

Hvala za pomoč,takoj danes grem fotokoporat in oddati. leni1

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

8. avg 2007 8:51

Mislim, da so pravila povsod jasna. kot je napisala zoja1, se za vrtec daje vlogo za celo koledarsko leto, ne glede na to, kdaj daš otroka v vrtec. Pri otroškem dodatku se pa daje vlogo za trajanje enega leta - šteto od dneva, ko vloga prispe, naprej. Mislim, da če do aprila oddajaš vlogo, moraš navesti podatke za predpreteklo leto, od takrat naprej pa za preteklo(lahko me že malo spomin vara, ampak sem letos morala zaradi tega popravljati podatke v vlogi). Mislim, da tu ni nobene zarote... Bi pa tudi meni bolj pašalo, če bi dodatek dobila po trenutnem finančnem stanju: lani nisem imela nič dohodkov, zato zdaj poleg porodniške dobim še kar visok dodatek. Drugo leto pa ne bo več porodniške, dodatka pa bo tudi manj... matilda

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

8. avg 2007 10:08

Ampak poglejte: sem šla računat in v % sem prišla do tega: glede na višino mojega in moževega dohodka prejemava 2,82% otroškega dodatka, plačujeva pa 7,45% od OD vrtca... Evo, o tem vam govorim...

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

8. avg 2007 12:18

Silva, saj otroški dodatek in vrtec nimata nobene povezave. Vrtec zaračunavajo po razredih, odvisno od polne cene vrtca - te so od vrtca do vrtca različne. Znesek otroškega dodatka pa je določen po razredih - s tem, da tisti, ki otroka nimajo v vrtcu, dobijo 20% več dodatka, kot tisti, ki imajo otroke vključene v vrtec, pa tudi če so v istem razredu. Jaz sem lani plačevala vrtec caa. 30 starih jurjev sit, otroškega dodatka pa sem dobila 5 jurjev (seveda sit). Letos je seveda drugače, ker imamo še enega družinskega člana... matilda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti